Dom zaczyna się u drzwi

By 10:00

Kołatki robią niesamowite pierwsze wrażenie. Już zanim zostanie przekroczony próg domu budzi się w kołaczącym ( a nie zwyczajnie w świecie "pukającym") uczucie lekkiego niepokoju, podniecenia, wyczekiwania. Co tkwi za tajemniczymi, ozdobionymi coraz rzadszym przedmiotem, drzwiami? Kołatka w kształcie głowy lwa przymocowanego do kawałka drewna była ozdobą ścienną pewnego domu na wsi, w którym w dzieciństwie bywałam. Domu w drewnie, z prawdziwym kaflowym piecem, kominem i łóżkiem piętrowym. Domu, w którym oprócz moich dziadków nie sposób było nie potknąć się o postacie z moich dziecięcych fantazji.

(zdjęcia z FlickrEtsy , Next Doors Casa Del Gatto,  Fine Art America, Rachel Greathouse Design, and Long Distance Loving)

Zobacz również:

8 komentarze

 1. Takie kołatki dodają magii, tajemniczości, zainspirowałaś mnie, może u siebie na drzwiach zamocuję kołatkę? wszystkie są bardzo piękne, kołatka z lisem mój nr jeden :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Łooo! Ta kołatka na bordowych drzwiach przywołuje w pamięci film Labirynth z Davidem Bowie :)
  Pozdrawiam, WingsOfEnvy

  OdpowiedzUsuń
 3. Rany, jak dawno nie poświęciłam kołatkom należnej uwagi, zawsze gdzieś umykały mi te szczegóły ze zdjęć, odwiedzin, podróży, a to przecież jakby pierwsze wrażenie gościnności domu, przesłanie, które odzwierciedla, jaki klimat nas czeka po otwarciu dni. Teraz znów będę na nie zwracać uwagę. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja się zakochałam w kołatkach, mogłabym mieć je na wszystkich drzwiach jakie spotkam

   Usuń
 4. Kołatki zawsze kojarzyły mi się z mrocznymi posiadłościami, kryjącymi ogrom tajemnic i potworów czających się za każdym rogiem <3 są przepiekne i faktycznie dodają domu który strzegą magii i tajemniczości <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Niesamowite te kołatki. Nadają klimatu już od samego wejścia. I nikt się nie cierpliwi, stojąc pod drzwiami i czekając aż się otworzą. Piekna galerię zebrałaś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zamiast się niecierpliwić rozważa ten nietypowy element, zachwyca się nim na nowo :3

   Usuń