Jak dodać gadżet najczęściej komentujący do bloga?

By 09:41


Top komentatorzy czy też ostatnio komentujący / najczęściej komentujący - widget pokazujący aktywność komentujących na waszym blogu. Pokażę jak go dodać do bloggera.

Widget najczęściej komentujący zbiera aktywność użytkowników z bloga. Jeśli chcesz wiedzieć kto jest Twoim najbardziej rozgadanym czytelnikiem wystarczy, że dodasz go do swojego bloga.

Jak dodać ranking "top komentatorzy" na blogspocie?

Top komentujący pojawia się na różnych blogach, do wordpressa istnieje wtyczka, która w prosty sposób to umożliwia. Do niedawna aby dodać taki widget na blogspot trzeba się było trochę nagimnastykować - teraz jest to kilka kliknięć i gotowe. Wszystko możesz ustawić w poniższym formularzu.

 • Show Thumbnail - checkbox czy chcesz, by widget pokazywał miniaturki
 • Avatar round - na ile mają być zaokrąglone rogi - 100 (koło) - 0 (kwadraty, brak zaokrąglonych rogów)
 • Day number - ile dni wstecz ma sprawdzać - max wartość 365 (ostatni rok), min 7, wartości sprawdziłam eksperymentalnie poniżej i powyżej dane są liczone błędnie :)
 • Name Number - liczba wyświetlanych komentatorów
 • Lang comments - ustaw na "komentarzy", co prawda dla wartości 1-4 nie będzie brzmiało poprawnie (1 komentarzy), ale przy aktywnych użytkownikach w skali np. miesiąca będzie to najlepsza opcja.
 • Show credits - zostawiając tę opcję zaznaczoną pojawi się stopka od autora wtyczki.
 • Show Order Number - wyświetla numer przy miniaturce 
 • Exclude users - pozwala na  niewyświetlanie pewnych użytkowników. Ja wpisałam tutaj nazwę użytkownika - siebie (bo po co ma mnie liczyć) oraz Anonimowy
 • Exclude urls - dodatkowo pozwala na niewyświetlanie osoby podpisującej się konkretnym adresem. Jeśli masz na blogu wyjątkowego spamera, którego komentarze co prawda nie usuwasz, ale uważasz, że nie zasługują na pojawienie się w top komentujących to idealna funkcja.
 • Host url - jeśli aktualnie znajdujesz się na koncie google, na którym masz swojego bloga nie musisz uzupełniać tego pola, w przeciwnym razie wklej swój adres: jakas-nazwa-bloga.blogspot.com
Śmiało tu można klikać:

Gdy uzupełnisz wszystkie pola kliknij "Add Widget". Przeniesie Cię to do formularza dodawania gadżetu:

Możesz nadać mu w tym momencie dowolny tytuł lub zrobić to później w edytorze układu na blogu. Polecam zrobić to od razu, gdyż edytor potrafi dodać elemnt w dziwnym miejscu, łatwiej go znaleźć po nazwie.
Przeciągnij gadżet w miejsce, w którym ma się wyświetlać:

Mam nadzieję, że opcja się przyda :) Jak wam się podoba, chcecie więcej porad blogowych?

Zobacz również:

1 komentarze

 1. Fajnie, że zrobili taki gadżet. Kiedyś trzeba było korzystać z zewnętrznego kodu, który MOCNO spowalniał wczytywanie strony.

  OdpowiedzUsuń