Oczyszczanie wodorowe twarzy - wszystko co musisz o nim wiedzieć

Witajcie! 



Dziś chciałabym opowiedzieć Wam o moim odkryciu w dziedzinie pielęgnacji twarzy. 

W końcu trafiłam na nowo otwarty gabinet kosmetyczny, który ma w swojej ofercie zabieg, o którym wcześniej nie słyszałam - oczyszczanie wodorowe twarzy.

Jeśli jesteście ciekawe tak jak ja, to zostańcie ze mną, aby dowiedzieć się więcej na temat oczyszczania wodorowego i jak to działa.

W dzisiejszym poście postaram się przedstawić, czym jest zabieg oczyszczania wodorowego, jak przebiega oraz jakie są jego skutki i wskazania do wykonania.

Co to jest zabieg oczyszczania wodorowego?

Oczyszczanie wodorowe to nieinwazyjna metoda oczyszczania skóry, która opiera się na wprowadzaniu na skórę wodoru w formie wodnej mgiełki. Podczas zabiegu wodór wnika głęboko w skórę, usuwając wolne rodniki, nadmiar sebum, martwe komórki skóry, zanieczyszczenia, a także jak twierdzą producenci urządzenia do oczyszczania może też usuwać bakterie i wirusy. Zabieg nie tylko oczyszcza skórę, ale również ją odżywia i nawilża.

Jak przebiega zabieg oczyszczania wodorowego twarzy?

Zabieg oczyszczania wodorowego składa się z kilku kroków, chociaż szczegóły zabiegu będą zależały od salonu.

Na początku skóra jest dokładnie oczyszczana, usuwając wszelkie zanieczyszczenia i pozostałości makijażu.

Przeprowadza się go za pomocą specjalnego urządzenia który wytwarza wodę wodorową pod ciśnieniem w postaci mgiełki (eksfoliacja przez hydro-peeling + infuzja wodorowa). Mgiełka jest skierowana na skórę twarzy za pomocą specjalnej końcówki, dzięki czemu można precyzyjnie kontrolować i skierować jej strumień na wybrane partie twarzy. Urządzenie to nazywane jest także "wodnym peelingiem" lub "hydra peelingiem" chociaż robi znacznie więcej: łączy elementy peelingu kawitacyjnego i zalety infuzji tlenowej. 

Na zakończenie zabiegu nakładana jest maska lub serum, które ma utrzymać efekt, odżywiać i nawilżać skórę. Całość trwa zazwyczaj około 30-45 minut i jest zabiegiem, którego efekt jest właściwieod razu po zabiegu.

Ważne: po zabiegu przez 2 dni należy unikać sauny oraz basenu. 

Efekty oczyszczania wodorowego

Wodór ma właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające, co przyczynia się do poprawy ogólnego stanu skóry. Po zabiegu skóra jest oczyszczona, odżywiona, a także bardziej jędrna i promienna. 

Zabieg oczyszczania wodorowego ma wiele korzyści dla skóry. Dzięki niemu skóra staje się gładka, miękka i odżywiona. Wodorowy peeling pomaga również w redukcji zmarszczek i drobnych linii - zaleca się go jako wstęp do kolejnych zabiegów anti-aging. Zabieg jest skuteczny w walce z trądzikiem i innymi problemami skórnymi, takimi jak rozszerzone pory czy zaskórniki. Oczyszczanie wodorowe może również pomóc w redukcji przebarwień.

Wskazania do zabiegu oczyszczania wodorowego skóry

Zabieg oczyszczania wodorowego jest zabiegiem uniwersalnym - odpowiedni niezależnie od typu skóry, jako zabieg łagodny nadaje się też dla cery wrażliwej i naczynkowej. Będzie skuteczny dla osób z suchą skórą, ponieważ nawilża i odżywia skórę. Polecany dla osób z oznakami starzenia się skóry, takimi jak zmarszczki i drobne linie mimiczne.

Przeciwwskazania do zabiegu oczyszczania wodorowego skóry

Mimo, że to zabieg nieinwazyjny i bezpieczny, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Zabieg nie powinien być wykonywany na skórze z ranami, otwartymi infekcjami skórnymi. 

Porównanie: oczyszczanie wodorowe a mikrodermabrazja i peeling kawitacyjny

Oczyszczanie wodorowe jest mniej inwazyjne niż mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny. Zabieg oczyszczania wodorowego jest bezpieczniejszy dla skóry wrażliwej. 

  • mikrodermabrazja polega na mechanicznym usuwaniu martwych komórek skóry za pomocą diamentowych lub kryształowych końcówek
  •  peeling ultradźwiękami wymaga przesuwania urządzenia po twarzy, co również może fizycznie podrażniać skórę twarzy

Mikrodermabrazja i peeling kawitacyjny są bardziej intensywnymi metodami oczyszczania, które mogą powodować zaczerwienienie i podrażnienie skóry zaraz po zabiegu.

Przekopiuje wam informacje jakie znalazłam (tłumaczenie jednej strony na temat urządzenia, jednak przypuszczam, że dotyczy w ogólności zabiegu): 

Oczyszczanie wodorowe może mieć wiele korzystnych efektów dla skóry, w tym:

  • Dotlenienie skóry właściwej: w trakcie zabiegu zjonizowany wodoru przyczynia się do zwiększenia dopływu tlenu do skóry, co skutkuje rewitalizacją skóry twarzy
  • Stymulacja włókien kolagenowych: oczyszczanie wodorowe jest badane w kierunku stymulowania produkcji kolagenu, co może poprawić elastyczność skóry i mieć przełomowe znacznie w zabiegach anti-aging.
  • Nawilżenie, odżywienie, napięcie i wygładzenie skóry
  • Uszczelnienie naczyń krwionośnych: zabieg szczególnie interesujący dla osób z cerą naczynkową, którym zależy na zmniejszeniu zaczerwienień i rumienia na skórze.
  • Poprawa kolorytu, redukcja przebarwień (wyrównanie pigmentacji - efekt zauważalny już po 3 zabiegu)
  • Redukcja nadprodukcji sebum: szczególnie korzystne dla osób z tłustą lub mieszana skórą.


Dajcie znać co myślicie, czy testowałyście już ten zabieg na sobie, a może chcecie sprawdzić? :D 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adbox