Po co Ci ten telefon w łazience?

Poranek.
Za chwilę wstaniesz odbębnić codzienny rytuał: kawa, coś na śniadanie, facebook.

Pomyłka, kolejność jest odwrotna - zaczynasz od facebook'a. Prawdopodobnie już w łazience, zanim zobaczysz swoje odbicie w lustrze wiesz, kto wstał oprócz ciebie i czy coś od ciebie chce.

Nie chcę Ci matkować, bo pewnie nie raz słyszałaś to niehigieniczne.  Jednak potrzeba bycia w kontakcie jest silniejsza niż dobre rady. Niż zdanie, że niehigienicznie mieć telefon ze sobą w łazience, bo jeszcze się zabrudzi.

Punkty te napewno są Ci znane

  1. Bakterie i zarazki: Łazienki są siedliskiem bakterii i zarazków, a korzystanie z telefonu w łazience może łatwo przenosić te szkodliwe drobnoustroje na dłonie, twarz i telefon.
  2. Uszkodzenia spowodowane wilgocią: Łazienki są często wilgotne i wilgotne, co może spowodować uszkodzenie telefonu, takie jak uszkodzenie przez wodę lub rozwój pleśni.
  3. Bezpieczeństwo elektryczne: Używanie elektroniki w pobliżu wody, takiej jak wanna lub umywalka, może stwarzać ryzyko porażenia prądem.
  4. Niehigieniczne warunki: Dotykanie telefonu po skorzystaniu z toalety może przenosić zarazki i bakterie z rąk na telefon, potencjalnie powodując chorobę ty i inne osoby.

Otóż, prawda i nieprawda. Praktycznie jest dokładnie odwrotnie. To twój telefon jest większym zagrożeniem epidemiologicznym dla łazienki niż łazienka dla niego.

Twój smartfon przenosi więcej bakterii i mikroorganizmów niż deska sedesowa. Więcej niż klawiatura, a przecież ona jest uznawana za najbrudniejszy przedmiot w domu. Większość osób nie czyści klawiatury nigdy, przez cały okres jej używania!

Jednak smartfon jest jeszcze brudniejszy - jest z nami ciągle. Po każdym posiłku, przy spotkaniach, na imprezach, wśród obcych ludzi, w domu, w pracy. Nie rozstajemy się z nim idąc do łazienki w centrum handlowym oraz PKP. Nie opuszcza nas smartfon w trakcie choroby.

Rzadko kiedy wycieramy cokolwiek innego niż ekran. A robimy to dopiero, gdy tłuste ślady palców utrudniają nam dotykanie. O tym, by wyczyścić klapę i pod klapą nie ma mowy.
O użyciu środka przeciwbakteryjnego / przeciwgrzybicznego do wyczyszczenia telefonu nikt nie pomyśli.

Zacznij od dzisiaj przynajmniej raz w tygodniu przecierać swój telefon z brudu i go odkażać - na pewno będzie to dobra decyzja dla Ciebie i dla telefonu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Adbox