Aloes lek na wszystko?

Aloes jest nazywany rośliną nieśmiertelności, ale posiada też wiele innych przydomków, to roślina życia uwielbiana przez przemysł medyczny i kosmetyczny. Posiada właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne. Są tacy co twierdzą, że picie aloesu wydłuża życie o 10-15 lat!

Cudowna roślina czy kolejny altmed?

Przy obecnym trendzie na naturalne, bio i alternatywne trudno odsiać, które informacje to fantazja autorów, a które rzeczywiście są prawdą. Jednak kilka zastosowań aloesu szczególnie zasługuje na uwagę. 

Aloes na problemy żołądkowe

Aloes jest znany z właściwości regulujących metabolizm. Nie, nie, nie chodzi o cudowne "oczyszczanie organizmu", "odkwaszanie" etc. Organizm naprawdę ma świetne mechanizmy regulujące, a jak ktoś już potrzebuje odkwaszania, bo zdrowa równowaga została zachwiana to raczej potrzebuje doktora ;)

Aloes pomaga jednak na wiele dolegliwości żołądkowych i jest dobry dla każdego wieku! Oczywiście, ludzie niczego nie wymyślili. To obserwacja, że zwierzęta lubią pogryzać aloes, który działa korzystnie na pracę żołądka, wątroby i nerek, dała przykład nam, by korzystać z jego dobrodziejstw. Potwierdza to współczesna medycyna, preparaty z aloesem są uważane za najlepszy, naturalny łagodny środek przeczyszczający. Szczególnie ważny dla pracy okrętnicy. Zwalcza niestrawność, dolegliwości żołądkowe, zapobiega wrzodom poprzez naturalne alkalizowanie soków trawiennych i zapobieganie nadmiernej kwasowości, co jest częstą przyczyną dolegliwości trawiennych.

Aloes na problemy skórne

Żel z liści aloesu jest stosowany w leczeniu chorób skóry, takich jak egzema, łuszczyca, stany zapalne, trądzik, rany, ukąszenia owadów i pęcherze. W rzeczywistości aloes jest niezbędny w każdym domu jako ostateczny środek przeciw oparzeniom po nierozsądnym plażowaniu. Aloes jest hipoalergiczny i nie ma znanych skutków ubocznych.

Sok z aloesu na nieświeży oddech

Zawsze myślałam, że to altmedowe gadanie, jednak badania w 2014 wykazał, że aloes jest skuteczną alternatywą dla chemicznych płukanek dentystycznych, aby złagodzić nieświeży oddech, łagodzić obrzęk dziąseł i zapobiegać odkładaniu się płytki nazębnej!

Przeciwskazania do stosowania aloesu?

Nie ma dobrych rzeczy bez "ale". Odwodnienie, skurcze jelit lub skurcze żołądka mogą wynikać z przedawkowania soku aloesowego(!) - zawsze należy przestrzegać dawki podanej w instrukcji. A jeśli bierzesz przepisane leki na refluks, skonsultuj się z lekarzem przed samodzielnym użyciem aloesu.
Odsyłam was do bibliografii:


➡️ 

Naturalny środek do czyszczenia okrężnicy:https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21341543


➡️ Zapobieganie nadkwasocie
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21286662
➡️ Łagodzenie swędzenia przy zmianach skórnych
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20626172

➡️ Korzystne działanie na dziąsła
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24795515

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Adbox